Mood board. Czyli, jak wygodnie zaplanować wystrój wnętrz?

Moodboard - co to jest?

Stoisz przed wyzwaniem, jakim jest zaprojektowanie wnętrza mieszkania lub domu? Nie wiesz, czy wybrać styl paryski a może postawić na niezawodny skandynawski minimalizm? Niezależnie od dokonanego wyboru, na każdym etapie projektu przyda ci się tablica inspiracji, która pozwoli usystematyzować myśli i stworzyć spójną wizję. Zobacz, na co pozwala mood board!

Co to jest mood board?

Mood board to wizualne przedstawienie koncepcji projektowej, które ma być inspiracją podczas jej tworzenia. Głównym celem ,,tablicy nastroju” jest uporządkowanie wizji kreatywnej, tak żeby praca nad projektem nie była chaotyczna.

Swoją tablicę inspiracji możesz stworzyć w formie cyfrowej, poprzez nakładanie na siebie zdjęć stylów wnętrz, ilustracji materiałów, palet kolorów oraz krótkich analogicznych haseł. Dopełniającym oraz ważnym elementem jest wspomaganie mood boardu elementami fizycznymi – kawałkami tkanin, posadzki, ceramiki, dodatków oraz tekstur. Wymienione detale znajdziesz w naszym showroomie.

Zalety pracy z mood boardem

Nie każdy docenia tworzenie moodbordów, twierdząc, że wyglądają one tylko estetycznie, nie dając żadnego wsparcia przy prowadzeniu projektu i w dokonywaniu wyborów. Nie zgadzamy się z tym i przedstawiamy ich najważniejsze zalety.

  1. Pozwalają skupić się na wybranych inspiracjach. Oddzielenie produktów od pięknych aranżacji sesji zdjęciowych w magazynach, a następnie ułożenie ich razem w ramach własnej koncepcji, pozwala na stworzenie spójnej wizji i dobór odpowiednich dodatków.
  2. Dzięki nim określisz swoje upodobania kolorystyczne. Mood boardy naturalnie ukazują gust kreatora i pozwalają planować kolejne kroki. Czarno na białym podkreślają elementy, które odbiegają od całego założenia.
  3. Dają przestrzeń do wprowadzania zmian, których najlepiej dokonywać na etapie inspiracji.
  4. Eliminują przesadę. Zaczynasz zauważać, czego potrzebujesz, czego jest za dużo, a o czym udało ci się zapomnieć. Mood board uchroni cię przed zakupem zbędnych produktów, które po ustawieniu w mieszkaniu, nie będą pasować do siebie.
  5. Są idealną bazą do uzupełnienia w showroomie. Jeśli sam projektujesz swoją przestrzeń, taki sposób oszczędzi twój czas i pieniądze, a eksperci odpowiedzą produktowo na założenia twojej artystycznej wizji.

Jak widzisz, powodów, aby tworzyć mood boardy, jest wiele. Jeżeli stoisz przed wyborem wnętrzarskich inspiracji, warto wziąć pod uwagę ich zalety i usystematyzować wizję tak, żeby cieszyć się niezwykłym efektem i wnętrzem dopasowanym do swoich potrzeb.

Call Now Button

Dodatkowe info menu

DLA DESKTOP I TABLET.